Matura 2021 ostatni trening - od 40 godzin zajęć

ĆWICZENIOWY KURS PRZYGOTOWAWCZY OSTATNI TRENING z JĘZYKA POLSKIEGO DO EGZAMINU MATURALNEGO W 2021 ROKU
 
 
Kurs z języka polskiego posiada Akredytację Mazowieckiego Kuratora Oświaty. Oznacza to, iż jakość kształcenia w obszarach takich jak: kwalifikacje zawodowe wykładowców, treści kształcenia zawarte w programach nauczania oraz sposób ich realizacji są na najwyższym poziomie.

Kurs prowadzony jest w okresie luty-kwiecień 2021 roku. Ostatni Trening to zajęcia skierowane do tych, którzy chcą powtórzyć i utrwalić najważniejsze zagadnienia wymagane kryteriami nowego egzaminu maturalnego. Kurs to 10 spotkań.

Proponujemy następujące grupy do wyboru:

  • Ostatni Trening – przygotowanie do matury na poziomie podstawowym. Jest to powtórzenie najważniejszych zagadnień związanych ze świadomością językową i działaniem na tekście (rozwiązywanie zadań czytania tekstu ze zrozumieniem). Oprócz rozwiązywania arkuszy testowych koncentrujemy się na elementach powtórzenia najważniejszych utworów z listy lektur obowiązkowych na Nowej Maturze. W obrębie tych lektur kurs kształci umiejętność pisania rozprawki oraz interpretacji tekstu lirycznego.
     
  • Ostatni Trening – przygotowanie do matury na poziomie rozszerzonym. Jest to powtórzenie najważniejszych treści z historii literatury oraz poetyki tekstu. Ostatni Trening kształci umiejętność dokonywania interpretacji porównawczej utworów literackich (lirycznych, epickich i dramatycznych) oraz tworzenia wypowiedzi argumentacyjnej do tekstu teoretycznego (w formie rozprawki lub szkicu). Zaproponujemy przykładowe arkusze maturalne uwzględniające pisanie interpretacji porównawczej oraz wypowiedzi argumentacyjnej.

W zestawach egzaminacyjnych znajdują się różne teksty, często wykraczające poza poziom podstawowy, dlatego też maturzysta musi posiadać rozległą wiedzę, by postawić odpowiednią tezę lub hipotezę i ją udowodnić. Tym wszystkim wysokim oczekiwaniom sprosta CN, oferując Wam kurs przygotowujący do matury ustnej z języka polskiego. Zajęcia będą prowadzone przez egzaminatora maturalnego, z wykorzystaniem przewidywanych zestawów egzaminacyjnych.

Ci z Was, którzy mają pytania, problemy, wątpliwości -  na pewno znajdą ich rozstrzygnięcie na Ostatnim Treningu:)
W ramach zajęć ćwiczone będą wszystkie sprawności oceniane na nowym egzaminie maturalnym. Na każdych zajęciach otrzymacie ćwiczeniowe materiały drukowane.
 

Oczekiwane rezultaty po kursie:

podsumowanie, powtórzenie i utrwalenie wiadomości z całego przedmiotu
• nabranie wprawy w pracy z arkuszami maturalnymi
• dodatkowa mobilizacja do nauki w bezpośrednim okresie przygotowawczym do matury
• usystematyzowanie i uporządkowanie wiedzy


harmonogram kursu, grupy i terminy
40 godzin lekcyjnych zajęć

TERMINY:

Poziom podstawowy:

  •  piątek  16.30-19.30, terminy zajęć (10 spotkań): 26 luty, 5, 12, 19, 26 marca i 2, 9, 16, 23, 30 kwietnia - brak miejsc

Poziom rozszerzony:

  •  wtorek  16.30-19.30, terminy zajęć (10 spotkań): 23 luty, 2, 9, 16, 23, 30 marca i 6, 13, 20, 27 kwietnia


Cena kursu: 590zł (płatność jednorazowa)

Jak się zapisać:

  • poprzez formularz na stronie (wybierając konkretną grupę Matura 2020 z rozwijalnego menu - UWAGA - do kursów OT nie wybieramy warsztatu)
  • telefonicznie w biurze
  • osobiście w biurze lub szkole (godziny pracy biura i szkoły w zakładce kontakt)


Płatność za zajęcia tylko w całości (tylko przelew lub wpłata na poczcie)
Liczba miejsc ograniczona (liczy się kolejność zgłoszeń).

 

W związku z wieloma zapytaniami jak będą wyglądały zajęcia w momencie gdy jednak nastąpi zamknięcie szkół:

Jeśli tylko będzie taka możliwość, zajęcia normalnie odbywają się w szkole, w systemie cotygodniowych spotkań. Gdyby jednak na jakiś czas trzeba było nasze kursy przenieść do sieci to jesteśmy na to przygotowani!

Collegium Novum kończyło zajęcia do matury 2020 w sytuacji całkowitego zamknięcia szkół. Wszystkie nasze zajęcia przerzuciliśmy do sieci i kończyliśmy je w systemie zdalnym. Dzięki tym doświadczeniom a także dzięki pełnemu kursowi on-line który zrealizowaliśmy bezpośrednio przed maturą 2020, oraz tegorocznych kursów do matury 2021 mamy duże doświadczenie w tej formie kształcenia i na bazie tych doświadczeń a także dogłębnej analizy ankiet ewaluacyjnych, rozmów z wykładowcami, obserwacji i analiz własnych przygotowaliśmy program awaryjnego przeniesienia wszystkich lub części zajęć do sieci. W razie potrzeby zajęcia te odbędą się w identycznych terminach i w tym samym wymiarze czasowym jak zajęcia stacjonarne - na żywo on-line z wykładowcą.


Zapraszamy
Collegium Novum