Język polski - 130 godzin zajęć

ĆWICZENIOWY KURS PRZYGOTOWAWCZY OSTATNI TRENING z JĘZYKA POLSKIEGO DO EGZAMINU MATURALNEGO W 2019 ROKU
 
 
Kurs z języka polskiego posiada Akredytację Mazowieckiego Kuratora Oświaty. Oznacza to, iż jakość kształcenia w obszarach takich jak: kwalifikacje zawodowe wykładowców, treści kształcenia zawarte w programach nauczania oraz sposób ich realizacji są na najwyższym poziomie.

Kurs prowadzony jest w okresie luty/marzec-kwiecień 2019 roku. Ostatni Trening to zajęcia skierowane do tych, którzy chcą powtórzyć i utrwalić najważniejsze zagadnienia wymagane kryteriami nowego egzaminu maturalnego. Kurs to 9 lub 10 spotkań spotkań.

Proponujemy następujące grupy do wyboru:

  • Ostatni Trening – przygotowanie do matury na poziomie podstawowym. Jest to powtórzenie najważniejszych zagadnień związanych ze świadomością językową i działaniem na tekście (rozwiązywanie zadań czytania tekstu ze zrozumieniem). Oprócz rozwiązywania arkuszy testowych koncentrujemy się na elementach powtórzenia najważniejszych utworów z listy lektur obowiązkowych na Nowej Maturze. W obrębie tych lektur kurs kształci umiejętność pisania rozprawki oraz interpretacji tekstu lirycznego.
     
  • Ostatni Trening – przygotowanie do matury na poziomie rozszerzonym. Jest to powtórzenie najważniejszych treści z historii literatury oraz poetyki tekstu. Ostatni Trening kształci umiejętność dokonywania interpretacji porównawczej utworów literackich (lirycznych, epickich i dramatycznych) oraz tworzenia wypowiedzi argumentacyjnej do tekstu teoretycznego (w formie rozprawki lub szkicu). Zaproponujemy przykładowe arkusze maturalne uwzględniające pisanie interpretacji porównawczej oraz wypowiedzi argumentacyjnej.

W zestawach egzaminacyjnych znajdują się różne teksty, często wykraczające poza poziom podstawowy, dlatego też maturzysta musi posiadać rozległą wiedzę, by postawić odpowiednią tezę lub hipotezę i ją udowodnić. Tym wszystkim wysokim oczekiwaniom sprosta CN, oferując Wam kurs przygotowujący do matury ustnej z języka polskiego. Zajęcia będą prowadzone przez egzaminatora maturalnego, z wykorzystaniem przewidywanych zestawów egzaminacyjnych.

Ci z Was, którzy mają pytania, problemy, wątpliwości -  na pewno znajdą ich rozstrzygnięcie na Ostatnim Treningu:)
W ramach zajęć ćwiczone będą wszystkie sprawności oceniane na nowym egzaminie maturalnym. Na każdych zajęciach otrzymacie ćwiczeniowe materiały drukowane.
 

Oczekiwane rezultaty po kursie:

podsumowanie, powtórzenie i utrwalenie wiadomości z całego przedmiotu
• nabranie wprawy w pracy z arkuszami maturalnymi
• dodatkowa mobilizacja do nauki w bezpośrednim okresie przygotowawczym do matury
• usystematyzowanie i uporządkowanie wiedzy


harmonogram kursu, grupy i terminy
40 godzin lekcyjnych zajęć

TERMINY:

Poziom podstawowy:

  •  poniedziałek  16.30-19.30, terminy zajęć: 18, 25 luty, 4, 11, 18, 25 marca i 1, 8, 15, 29 kwietnia - brak miejsc

Poziom rozszerzony:

  •  czwartek  16.30-19.30, terminy zajęć: 21, 28 luty, 7, 14, 21, 28 marca i 4, 11, 18, 25 kwietnia - brak miejsc


Cena kursu: 590zł (płatność jednorazowa)

Jak się zapisać:

  • poprzez formularz na stronie (wybierając konkretną grupę Matura 2019 z rozwijalnego menu - UWAGA - do kursów OT nie wybieramy warsztatu)
  • telefonicznie w biurze
  • osobiście w biurze lub szkole (godziny pracy biura i szkoły w zakładce kontakt)


Płatność za zajęcia tylko w całości (tylko przelew lub wpłata na poczcie)
Liczba miejsc ograniczona (liczy się kolejność zgłoszeń).

Zapraszamy
Collegium Novum