Biologia - 136 godzin zajęć

KURS PRZYGOTOWAWCZY OSTATNI TRENING z BIOLOGII
DO EGZAMINU MATURALNEGO w 2022 ROKU


Kurs posiada Akredytację Mazowieckiego Kuratora Oświaty.

Oznacza to, iż jakość kształcenia w obszarach takich jak kwalifikacje zawodowe wykładowców, treści kształcenia zawarte w programach nauczania oraz sposób ich realizacji są na najwyższym poziomie.

Głównym celem kursu jest podsumowanie najważniejszych zagadnień z biologii a przede wszystkim utrwalenie materiału poprzez rozwiązywanie licznych zadań maturalnych bezpośrednio przed egzaminem maturalnym z biologii.
W naszym zamyśle, krótkie kursy ćwiczeniowe mają być doskonałym narzędziem do powtórzenia i ugruntowania wiedzy oraz wyćwiczenia umiejętności maturalnych w bezpośrednim okresie przygotowań do matury. Zajęcia tego typu prowadzimy od kilku lat a ich formuła jest wysoko oceniana przez uczestników w ankietach końcowych. Absolwenci podkreślają przede wszystkim przydatność i celowość materiałów na których pracują oraz wysoką intensywność zajęć, która pozwala na dobre powtórzenie materiału egzaminacyjnego.

Na całokształt kursu maturalnego z biologii składają się zajęcia ćwiczeniowe, w trakcie zajęć wraz z naszym wykładowcą zrealizujecie maksymalną zadań maturalnych wraz z odpowiedziami i szczegółowym omówieniem. W ramach kursu ćwiczone będą wszystkie sprawności oceniane na egzaminie maturalnym - każde zajęcia zawierać będą elementy właściwego egzaminu maturalnego.

Kurs obejmuje:

 • ćwiczenia - materiały do ćwiczeń obejmują testy tematyczne i arkusze maturalne z ubiegłych lat - materiały ćwiczeniowe kursanci otrzymują na każdych zajęciach,
   
 • prace domowe - prace domowe zadawane po każdych zajęciach w formie typowych zadań maturalnych.
   

Oczekiwane rezultaty po kursie:

podsumowanie, powtórzenie i utrwalenie wiadomości z całego przedmiotu
• nabranie wprawy w pracy z arkuszami maturalnymi
• dodatkowa mobilizacja do nauki w bezpośrednim okresie przygotowawczym do matury
• usystematyzowanie i uporządkowanie wiedzy


harmonogram kursu, grupy i terminy
40 godzin lekcyjnych zajęć

TERMINY

Poziom rozszerzony:

 •  wtorek  16.10-19.30, terminy zajęć (9 spotkań): 1, 8, 15, 22, 29 marca i 5, 12, 19, 26 kwietnia
   

Cena kursu: 590 (płatność jednorazowa)
 

Jak się zapisać:

 • poprzez formularz na stronie (wybierając konkretną grupę Matura 2022 z rozwijalnego menu - UWAGA - do kursów OT nie wybieramy warsztatu)
 • telefonicznie: 505 777 200, 502 269 834
 • mejlowo: info@domatury.pl


Płatność za zajęcia tylko w całości (tylko przelew lub wpłata na poczcie)
Liczba miejsc ograniczona (liczy się kolejność zgłoszeń).

W związku z wieloma zapytaniami jak będą wyglądały zajęcia w momencie gdy jednak nastąpi zamknięcie szkół:

Jeśli tylko będzie taka możliwość, zajęcia normalnie odbywają się w szkole, w systemie cotygodniowych spotkań. Gdyby jednak na jakiś czas trzeba było nasze kursy przenieść do sieci to jesteśmy na to przygotowani! Zajęcia będą prowadzone - jeżlie zajdzie taka potrzeba - w czasie rzeczywistym z nauczycielem na platformie Zoom.

Collegium Novum kończyło zajęcia do matury 2021 w sytuacji całkowitego zamknięcia szkół. Wszystkie nasze zajęcia przerzuciliśmy do sieci i kończyliśmy je w systemie zdalnym. Dzięki tym doświadczeniom a także dzięki pełnemu kursowi on-line który zrealizowaliśmy bezpośrednio przed maturą 2020, oraz tegorocznych kursów do matury 2022 mamy duże doświadczenie w tej formie kształcenia i na bazie tych doświadczeń a także dogłębnej analizy ankiet ewaluacyjnych, rozmów z wykładowcami, obserwacji i analiz własnych przygotowaliśmy program awaryjnego przeniesienia wszystkich lub części zajęć do sieci. W razie potrzeby zajęcia te odbędą się w identycznych terminach i w tym samym wymiarze czasowym jak zajęcia stacjonarne - na żywo on-line z wykładowcą.


Zapraszamy
Collegium Novum